تولید روتختی بافت ابریشم در شهر کلگری کانادا ممنوع اعلام شد

روتختی ها وظیفه اصلی زیباسازی تخت را دارند و می توانند تصویری کاملا جدید به آن ببخشند. در بسیاری از موارد از این لوازم مبلمان به عنوان پتو نیز استفاده می شود.

در بازار انواع روتختی بافت ابریشم از انواع سنگین تر (مانند روتختی های لحافی) گرفته تا انواع سبک تر پیدا می کنیم که می توانیم آن ها را به عنوان روتختی تابستانی نیز تعریف کنیم.

در فصول گرم سال، مانند اواخر بهار یا تابستان، کدام روتختی تابستانی را از بین بسیاری از روتختی های موجود انتخاب کنیم؟ هیچ قانون ثابتی وجود ندارد: هرکسی می تواند بر اساس نیازهای خود (عملی و سبک) و سلیقه شخصی خود انتخاب کند.

روتختی تابستانی عملکرد زیبایی دارد، اما اغلب به عنوان یک پتو واقعی نیز استفاده می شود، به خصوص در فصل بهار و در شب های تابستانی خنک یا نه چندان گرم.

روتختی سبک است که می تواند کم و بیش کیفیت داشته باشد (همچنین بسته به نوع فرآوری که در طول تولید انجام شده است)، در برابر شستشو کم و بیش مقاوم بوده و بسته به نوع پارچه در انواع پارچه ساخته می شود.

روتختی

کیفیت و مقاومت در برابر شستشوی روتختی تابستانی به همراه نوع جنس ساخته شده از ویژگی هایی است که می تواند تاثیر بسزایی در قیمت محصول داشته باشد.

با توجه به آنچه که در سطور قبل توضیح داده شد، در بین پارامترهایی که هنگام خرید روتختی تابستانی باید در نظر گرفته شود، مطمئناً موارد زیر وجود دارد:

جنبه زیبایی شناسی: یعنی رنگ ها و هر عنصر تزیینی روتختی تابستانی که تاثیر مهمی در ظاهر تخت دارد. آنها باید تا حد امکان با سبک اتاق خواب و با وسایل موجود در این قسمت از خانه سازگار باشند.

جنس: روتختی تابستانی را می توان از پنبه، کتان، پارچه مصنوعی یا مواد دیگر تهیه کرد. انتخاب اینکه کدام پارچه را انتخاب کنید به سلیقه شخصی بستگی دارد، اما می تواند از عوامل دیگری مانند سهولت شستشوی این پارچه نیز ناشی شود.

در این زمینه باید گفت که پارچه های نخی و مصنوعی (مثل پلی استر) چندان پرسود نیستند و جزو راحت ترین ها حتی در ماشین لباسشویی هستند.

کیفیت: مشخصه ای که به نوع فرآوری یک محصول خاص و همچنین به ماده خاصی که از آن ساخته شده است بستگی دارد. اگر روتختی تابستانی از کیفیت خوبی برخوردار باشد، مطمئناً در طول سال ها مقاومت بیشتری (در برابر علائم سایش و شستشو) و دوام بیشتری خواهد داشت و برای مدت طولانی در شرایط خوبی باقی می ماند.